Шинний калькулятор


Шинний калькулятор

Скористуйтеся шинним калькулятором, щоб дізнатися, до чого призведе зміна стандартних розмірів шин вашого авто, і як це вплине на експлуатацію автомобіля.

Старий розмір

/

Новий розмір

/
«A»
«B»
«C»
«D»

Як користуватися шинним калькулятором?

Для чого взагалі потрібен шинний калькулятор?
Кожен автомобіль на заводі комплектується певним розміром покришок, який характеризується трьома основними параметрами: шириною протектора, висотою шини (відстань від землі до нижнього краю диска) і діаметром отвору для колісного диска. І дуже важливо розуміти, що ці розміри виробник добирає не випадково, а з урахуванням багатьох факторів і розрахунків.
Також ці параметри гуми можуть значно впливати на низку показників при експлуатації автомобіля, які можна передбачити завдяки нашому калькулятору. Як-от показання спідометра, витрата палива, комфортність їзди по трасі або бездоріжжю, безпеку і т.д. Ось чому до зміни заводських розмірів шин потрібно підходити з розумінням усіх нюансів і можливих наслідків таких дій.

А навіщо тоді взагалі купувати гуму нестандартного розміру?
Причин для цього може бути багато: це і дефіцитність деяких розмірів, і зміна радіуса колісного диска, і бажання навмисне змінити експлуатаційні властивості гуми. Багато автолюбителів з урахуванням свого досвіду часто хочуть внаслідок зміни розміру шин збільшити або зменшити дорожній просвіт, підвищити зчеплення з дорогою і т.д.

Що важливо враховувати при зміні стандартного типу покришок?
Найбільш важливим моментом для розуміння є значення параметрів шини.
Візьмемо найпоширеніший розмір 205/55 R16. 205 – це найпростіший і зрозумілий показник – ширини протектора шини в міліметрах, тобто наша покришка має ширину 20.5 сантиметрів. 55 – цей показник найчастіше викликає проблеми і непорозуміння, він характеризує висоту покришки – відстань від дороги до нижнього краю колісного диска, але це не є висота в міліметрах! – це відсоток, який висота шини складає від її ширини! Тобто в даному випадку висота гуми становить 55% від її ширини. Отже множимо 205 міліметрів на 55% і отримуємо абсолютне значення висоти – 113 мм. Третій параметр R16 означає не радіус, як можна подумати по літері R, а діаметр внутрішнього отвору шини в дюймах. 1 дюйм приблизно дорівнює 25 міліметрів.
Так в чому ж зазвичай виникає складність?
У тому, що ці три показники пов’язані між собою. Тобто потрібно знати, що, наприклад, збільшення тільки показники ширини профілю потягне за собою і збільшення висоти! Тобто шини 215/55 R16 будуть не тільки ширшими, але і вищими за наше колесо 205/55 R16. Певну складність також становить точний розрахунок зміни кліренсу авто.

Вирішити всі ці проблеми і складності може наш візуальний шинний калькулятор, який не тільки розрахує для Вас реальні зміни характеристик шини, але і попередить про наслідки – відповість на питання про те, на що вплине зміна певних параметрів шини.
Користуватися ним дуже просто: введіть Ваш “рідний” розмір до лівої форми і розмір, який Ви хочете встановити на автомобіль, до форми праворуч. Натисніть кнопку “Порахувати”. Під калькулятором з’явиться опис наслідків зазначених Вами змін!